Muzeum Chleba

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
11 maja 2018

Galeria zdjęć

27.04.2018r. w ramach zajęć „grupa dla grup” zabraliśmy całą społeczność ośrodka do Muzeum Chleba. Udało się to dzięki pracy społecznej, jaką wykonaliśmy na rzecz gminy Radzionków. Wraz z całą grupą oraz Panem Rafałem i Leszkiem przez dwa dni porządkowaliśmy teren przy drodze powiatowej (grabiliśmy i chowaliśmy liście do worów). Była to naprawdę ciężka robota. Wszędzie wokół było pełno robactwa, które nas gryzło i padał deszcz. Łącznie zajęło nam to około 5 godzin. Bardzo się to jednak opłacało. 

 

Gdy przybyliśmy z całą społecznością do muzeum to oprowadzał nas po nim jego twórca, pasjonat kolekcjonerstwa, pan Piotr Mankiewicz. Pokazywał on nam dawne przedmioty do pieczenia chleba oraz włączył nam film o szacunku do niego. Ogólnie każde pomieszczenie było wypełnione zabytkami piekarnictwa, ciekawymi zdjęciami itp.
Na końcu zjadłyśmy bułeczki które wcześniej samodzielnie wykonałyśmy i wstawiłyśmy do pieca. Były przepyszne. Teraz wiele z nas odnosi się z szacunkiem do chleba. Co prawda mamy go obecnie pod dostatkiem ale nigdy nie wiadomo kiedy go może zabraknąć tak jak w dawnych latach ... 
 Nicola Kufel

Galeria

  • Powiększ zdjęcie