Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - IX Ośrodkowy Konkurs Pierwsza pomoc przedmedyczna

IX Ośrodkowy Konkurs Pierwsza pomoc przedmedyczna

Ratowanie życia ma wartość i to nie podlega dyskusji. To jak będziemy tej umiejętności uczyli młodych ludzi jest nieważne. My organizujemy corocznie wielkie szkolenia a później dziewczęta popisują się swoimi umiejętnościami. 22.06.2022r. odbyło się podsumowanie konkursu i prezentacja wszystkich fimów wyreżyserowanych i odegranych  przez wychowanki w grupach.

23 czerwca 2022
Czytaj więcej o: IX Ośrodkowy Konkurs Pierwsza pomoc przedmedyczna
Przejdź do - VIII Ośrodkowy Konkurs Pierwsza pomoc przedmedyczna

VIII Ośrodkowy Konkurs Pierwsza pomoc przedmedyczna

I stało się. Pomimo lejącej się z nieba wody przeprowadziliśmy po raz ósmy konkurs wiedzy i umiejętności z zakresu Pierwszej Pomocy Przedmedycznej. Nasi niezawodni nauczyciele z bytomskiego oddziału PCK Paulina Prokopiuk i Karol Świerczyński w lutym szkolili dziewczyny a dzisiaj zasiedli w jury konkursu. Część teoretyczna i część praktyczna zaangażowała całe społeczności grupowe. Podjęcie akcji ratunkowej może przydarzyć się każdemu z nas raz, pięć razy lub nigdy. Jednak jeżeli uda nam się uratować choć jedno życie, warto szkolić dziesiątki, setki ludzi, bo być może ktoś z nas podaruje innemu człowiekowi drugą szansę. Wygrały dziewczyny z grupy V i to one przez najbliższy rok będą posiadaczkami pucharu przechodniego. Brawo Wy i brawo Wy Wszystkie

 

 

17 maja 2021
Czytaj więcej o: VIII Ośrodkowy Konkurs Pierwsza pomoc przedmedyczna
Przejdź do - Kuchnia na medal 2020

Kuchnia na medal 2020

Podsumowanie konkursu Kuchnia na medal w edycji wiosennej odbyła się 18 czerwca 2020r. Po raz pierwszy wygrała Grupa I, która cały rok bardzo dbała o to, aby właśnie to ich kuchnia była na medal i otrzymała właściwy Certyfikat z wyróżnieniem. Tak też się stało.

W tej edycji w konkursie  brała udział grupa usamodzielniająca czyli Dagmara i Asia, które zdobyły również miejsce I. 

Miejsce II zdobyła grupa III

Miejsce III zdobyła grupa IV

Miejsce IV zdobyła grupa II

Miejsce V zdobyła grupa V

Kolejny rok za nami a przed nami nowe wyzwania aby utrzymac to co już jest wypracowane a w przyszłym nowym roku szkolnym znów powalczyć o zdrowie czyli czystośc i porządek w ,,sercu domu" jakim jest kuchnia.

Gratulujemy wszystkim grupom. Ania i Aldona

 

29 czerwca 2020
Przejdź do - Konkurs gastronomiczny MISTRZ KUCHNI 2019

Konkurs gastronomiczny MISTRZ KUCHNI 2019

29 marca 2019r odbył się w naszej placówce pod patronatem Stowarzyszenia Damy Radę XII Międzyszkolny Konkurs Gastronomiczny  ,,MISTRZ KUCHNI 2019”. Do konkursu zgłosiły się  Branżowe Szkoły I Stopnia z Tarnowskich Gór, Chorzowa, Piekar Śląskich oraz Radzionkowa.  Naszą szkołę reprezentowały Ania i Anita i zajęły II miejsce!!!

 

 

10 marca 2019
Czytaj więcej o: Konkurs gastronomiczny MISTRZ KUCHNI 2019
Przejdź do - VII Ośrodkowy konkurs Pierwsza pomoc przedmedyczna

VII Ośrodkowy konkurs Pierwsza pomoc przedmedyczna

Już po raz siódmy spotkaliśmy się aby podsumować konkurs ,,Pierwsza pomoc przedmedyczna", w którym wszystkie grupy wychowawcze walczyły o przechodni Puchar ,,BEZPIECZNEJ GRUPY” ufundowany przez Stowarzyszenie Damy Radę. Konkurs trwał od 24.04.2020 - 10.05.2020r. i był to czas kiedy dziewczeta nagrywały filmy instruktażowe z zakresu pomocy przedmedyczej. 

 

12 maja 2020
Czytaj więcej o: VII Ośrodkowy konkurs Pierwsza pomoc przedmedyczna