Jesteś tutaj: Start / Wychowanie / Internat / Grupa V

Grupa V

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Liście z makramy

Liście z makramy

W niedzielę na naszej grupie 5 odbyły się zajęcia które przeprowadziła dla nas P.Iwona która jest u nas praktykantką, zajęcia polegały na tym że P.Iwona nauczyła nas robić liście z makramy. Potrzebne nam do tego była grzebień, kawałek kartoniku, nożyczki, lakier do włosów, woda i prostownica lub żelasko. Bardzo miło spędziliśmy wspólnie czas, byliśmy Bardzo zadowoleni z przeprowadzonych zajęcia i z efektu końcowego. Bardzo dziękujemy P.Iwonie za przeprowadzone zajęcia.

24 marca 2024
Przejdź do - Aktywna jesień w grupie

Aktywna jesień w grupie

We wrzesniu wraz z cała grupą szykowalismy sie do projektu chleba powszechniego daj nam dzisiaj. Pani Kasia wymyslila dla calej grupy zajecia, które polegaly na ugotowaniu potrawy z przygotowanych surowców. W październiku z grupą zorganizowalismy razem Hallowen - kupiłysmy różne smakolyki i obejrzalysmy razem film. Część dziewczyn zaoferowala że zrobi plakaty np. o segregacji smieci. W listopadzie czesc grupy przygotowala zajecia na temat uzaleznień. Cala grupa brała chętnie udział.  Dziewczyny z grupy miały za zadanie zorganizować zajecia dla gr. 3 i 4.

28 listopada 2023
Przejdź do - Zjazd Rodziców 2023

Zjazd Rodziców 2023

Dnia 3 czerwca w ośrodku odbył się zjazd rodziców. Wszystko zaczęło się od pójścia rodziców do szkoły, odbył się wtedy pokaz mody gdzie wychowanki same szyły kreacje które prezentowały na krawiectwie, po czym rodzice byli na wywiadówce żeby zapoznać się z wynikami nauki swoich dzieci. Kolejnym punktem zjazdu rodziców był pokaz tańca i występy wokalne dziewczyn z koła taneczno-muzycznego. Po ich występie odbył się pokaz drużyny strażackiej. Po wszystkich atrakcjach rodzice poszli do grup na przyjęcie przygotowane przez dziewczyny w grupach. W ten sposób wspólnie spędziliśmy czas z rodzicami. To był przyjemny czas, bo mogliśmy spędzić go z bliskimi.

 

14 czerwca 2023
Przejdź do - Bierzmowanie 2023

Bierzmowanie 2023

W dniu 26.05.2023 przystąpiłyśmy do Sakramentu Bierzmowania to był dla nas bardzo ważny dzień. Co niedziele musiałyśmy chodzic do kościoła z pania Krystynką nasza katechetką, której dziękujemy  za to że przygotowała nas do bierzmowania. Po bierzmowaniu wróciliśmy na grupe, aby to uczcic, przygotowaliśmy dla gości poczęstunek ciasta, sałatki, napoje, podczas poczęstunku śmialiśmy się, dostaliśmy prezenty od światków, miło spędziliśmy czas, robiliśmy sobie wspólne zdjęcia.

14 czerwca 2023
Przejdź do - Wizyta w innej szkole...

Wizyta w innej szkole...

Od początku roku szkolnego planowałyśmy jako grupa zrobić coś wspólnie na rzecz innych osób. Trudno nam było się do tego zabrać i znaleźć pomysł co można zrobić dopiero pod koniec października wybraliśmy się całą grupą wraz z wychowawcami do Szkoły Specjalnej w Sosnowcu.   

28 lutego 2023
Czytaj więcej o: Wizyta w innej szkole...