Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Zakończenie roku szkolnego

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024

odbędzie się 21.06.2024r. w szkole o godzinie 8.15.

Serdecznie zapraszamy

19 czerwca 2024
Przejdź do - Podsumowanie konkursu Kuchnia na medal - edycja wiosenna

Podsumowanie konkursu Kuchnia na medal - edycja wiosenna

Jak pewnie wiecie Szanowni Czytelnicy, jedną z cech wyróżniających nas na mapie MOW-ów polskich jest system usamodzielniania oparty o zasadę: jak nie zrobisz, to nie zjesz . Dlatego też niezwykle ważne jest dla nas to, by posiłki były przygotowywane w hiper higienicznych warunkach z uwzględnieniem norm i zasad zdrowego żywienia i stąd coroczny konkurs Kuchnia na medal. I kto ów medal zdobył w tym roku?

 

19 czerwca 2024
Czytaj więcej o: Podsumowanie konkursu Kuchnia na medal - edycja wiosenna
Przejdź do - Zjazd Rodziców 2024

Zjazd Rodziców 2024

Już powoli kończy się rok szkolny, ale nie może się skończyć bez spotkania z rodzicami naszych dziewcząt. Czerwiec to miesiąc wielkich wzruszeń. Spotkaliśmy się z naszymi byłymi wychowankami, a dzisiaj przybyli rodzice aktualnych wychowanek. Cóż więcej dodać? Może tylko to, że było grubo ponad pięćdziesiąt osób, dziewczyny pokazały swoje możliwości lejąc wodę, tańcząc, śpiewając, prezentując prezentacje (trochę o Francji, trochę o Azorach, trochę o Gryfnej Manufakturze, trochę o teatrze), a przede wszystkim ciesząc się obecnością bliskich. I myśl przewodnia spotkania: RAZEM MOŻEMY WSZYSTKO.

9 czerwca 2024
Przejdź do - II Środowiskowy Turniej Minisiatkówki.

II Środowiskowy Turniej Minisiatkówki.

6 czerwca 2024 na terenie naszego ośrodka odbył się II Środowiskowy Turniej Minisiatkówki. Po całym roku treningów do reprezentacji zakwalifikowały się: Marta, Weronika, Justyna, Sandra, Jessica i Julia. Oprócz naszej drużyny w zawodach udział wzięły dwie Szkoły Podstawowe (nr 2 i nr 4) oraz Liceum Ogólnokształcące z Radzionkowa. Rozgrywki stały na bardzo wysokim poziomie. Kilka meczów skończyło się tie breakiem. Emocje sięgały zenitu, pogoda i stres nie ułatwiały zadania. Po zaciętych walkach pokonałyśmy wszystkie przeciwniczki i z dumą zajęłyśmy pierwsze miejsce. 

6 czerwca 2024
Czytaj więcej o: II Środowiskowy Turniej Minisiatkówki.
Przejdź do - XI Ośrodkowy konkurs Pierwsza pomoc przedmedyczna

XI Ośrodkowy konkurs Pierwsza pomoc przedmedyczna

Kolejny już rok wraz z ratownikami PCK w Bytomiu zorganizowaliśmy dla naszych podopiecznych XI Ośrodkowy konkurs ,,Pierwsza pomoc przedmedyczna". Grupy wychowawcze w tym konkursie walczą o Puchar Bezpiecznej a wychowanki  i jednocześnie uczą się jak reagować, jak pomagać i czego nie robić w zakresie bezpieczeństwa zdrowia i życia. Teoria, praktyka i trochę zabawy okazała się szczęśliwa dla grupy IV, która w tym roku zwyciężyła. Wszystkim serdecznie gratulujemy !!!

 

29 maja 2024