Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Legenda o pająku

Legenda o pająku

Dawno, dawno temu pewien francuski Pająk uratował życie uciekinierowi Guillotin, który schroniwszy się w tysiącletnim dębie czekał na niechybną śmieć. Pająk oplótł ciasną siecią dziuplę z uciekinierem i w ten sposób został bohaterem tej legendy. Tak nam miną dzień i tak poznaliśmy pana Pająka. Zanim jednak do tego doszło spędziliśmy kilka godzin na przygotowywaniu naszych narodowych smakołyków (każdy wie jakie to pyszności ale nie zaszkodzi wymienić) rolada, kluski, modro kapusta, rosół (oczywiście z dwóch mięs) a na deserek murzynek. Po kilku dniach raczenia się specialite de la maison by EREA ślina ciekła na samą myśl o konsumpcji. 

23 marca 2018
Czytaj więcej o: Legenda o pająku
Przejdź do - Kuchareczki w akcji

Kuchareczki w akcji

Uczennice klasy II ZSZ w ramach projektu Gotuj z nami odbyły kolejne praktyki na kuchni w Przedszkolu Miejskim Nr 10 w Bytomiu, gdzie  samodzielnie przygotowywały posiłki ( śniadanie, II śniadanie, obiad ) dla prawie 200 dzieci, obsługiwały  ,,głośną " stołówkę oraz  ,,szalały” w zmywalni – a było co zmywać…

 

22 marca 2018

Przywitanie wiosny

Pierwszy dzień wiosny to wyjątkowy czas, każdy wypatruje słoneczka i cieplejszych dni. W tym roku wiosna przywitała nas niestety śniegiem i mrozem, ale i na to znaleźliśmy radę, by nam w tym dniu było miło. Środa, 21 marca był dla nas ostatnim dniem Rekolekcji Wiekopostnych, dlatego dzień rozpoczęliśmy od nauk rekolekcyjnych w Kościele. 

21 marca 2018
Czytaj więcej o: Przywitanie wiosny
Przejdź do - Francja - dzień piąty

Francja - dzień piąty

Dzisiejszy dzień zaczęliśmy od zwiedzania klasztoru Mont-Saint-Michel, który znajduje się na wyspie. Miało być łatwo i przyjemnie, ale ilość schodów powaliła nawet Panią Aldonę. Klasztor zbudowany jest na kamiennych platformach, których podstawą są skały. Początek budowy datuje się na X wiek. Z tarasów klasztornych roztacza się przepiękny widok na Ocen Atlantycki. 

22 marca 2018
Czytaj więcej o: Francja - dzień piąty
Przejdź do - Francja - dzień czwarty

Francja - dzień czwarty

Dzisiejszy dzień zaczęliśmy od zwiedzania Rennes. Byliśmy podzieleni na 6 grup mieszanych ( Polska, Grecja, Francja i Portugalia). Mieliśmy za zadanie znaleźć kilka ważnych dla Bretończyków miejsc : Saint-Yves Chapel, Portes Mordelaises, Parlament of Brittany, Opera Hause, Cathedral of Saint Peter, City Hall. Cała zabawa trwała kilka godzin i nie wszystkim grupą udało się odnaleźć wszystkie zabytki. Dzięki temu, że byliśmy podzieleni na grupy pojawiła się okazja poznać bliżej naszych partnerów. Pogoda po raz kolejny nas nie rozpieszczała, wiał wiatr, było zimno ale daliśmy radę. Po powrocie do internatu i zjedzeniu obiadu mieliśmy nadzieję na odpoczynek ale były to nadzieję płonne... 

21 marca 2018
Czytaj więcej o: Francja - dzień czwarty