Jesteś tutaj: Start / Dyrektorskim okiem

Dyrektorskim okiem

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - ,,O lojalności "

,,O lojalności "

Dzisiaj jest idealny dzień na puszczanie latawca. Słońce świeci jak szalone choć już październik, wiatr powiewa, szarpiąc jesiennymi liśćmi. Co słabsze latają po ogrodzie szukając miejsca na zimowy spoczynek, a ja popijając ciepłą herbatę, siedzę na tarasie i szukam swej płodności. Od dłuższego czasu noszę się z myślą napisania „czegoś”, a co siadam przed pustą kartką w postaci otwartej strony – nic. Pustka wielka i niepłodność ogromna. Myślę, że niepłodność intelektualna boli najbardziej. Słucham Vangelisa i marzę, by pomógł choć trochę. Już niedługo w kinach Blade Runner, film, który widziałem wieeele razy i do którego muzykę skomponował właśnie Vangelis. Wielkie dzieło o  relacjach i miłości.

 

3 października 2017
Czytaj więcej o: ,,O lojalności "
Przejdź do - ,,O perspektywie "

,,O perspektywie "

Doświadczyłem w ostatnich dniach niezwykłych objawień i nie miały one wspólnego nic ze świętami, czy też innymi nadprzyrodzonymi wydarzeniami. Były one raczej efektem mojej niewiedzy, zaściankowości, wieku (zacnego już) i braku otwartości. Gościliśmy w firmie ludzi z Francji – Rennes, Grecji – Ateny i Portugalii – Angra do Heroismo ( - gdzie to leży? zapyta nieobyty Europejczyk, otóż na Wyspach Azorskich, konkretnie na wyspie Terceira ledwo 4 500 kilometrów od naszej firmy w Radzionkowie, daleko a jakże blisko). 

9 maja 2017
Czytaj więcej o: ,,O perspektywie "
Przejdź do - ,,O byciu..."

,,O byciu..."

Jak pytam człowieka skąd jest, to odpowiedzi są różne. A to z Bytomia, a to ze Stalowej Woli, Ci z większym rozmachem mówią, że są z Polski, a megalomani stwierdzają, iż są Europejczykami. Są oczywiście pechowcy, którzy muszą powiedzieć, że są z Sosnowca czy Będzina , taka karma... Nie o to jednak chodzi w tym pytaniu. „Skąd” znaczy jak powstałeś, co cię uformowało, jak tworzyłeś siebie do teraz...

9 lutego 2017
Czytaj więcej o: ,,O byciu..."
Przejdź do - ,,O jubileuszu"

,,O jubileuszu"

Jubileusz to okrągła rocznica upamiętniająca coś, co obecnie jest ważne. Ot choćby powstanie Domu dla Kobiet Moralnie Upadłych w Bytomiu, zwanego obecnie Młodzieżowym Ośrodkiem Wychowawczym w Radzionkowie. Po co było zmieniać tak piękna nazwę?...

2 listopada 2016
Czytaj więcej o: ,,O jubileuszu"
Przejdź do - ,,O perspektywie prospektu..."

,,O perspektywie prospektu..."

Ludzie dzielą się… I tu można dać setki przykładów. Ot choćby na chudych i grubych, ładnych i brzydkich, mądrych i głupich, lubiących Cristiano Ronaldo lub nie, uprawiających jogę lub jogi nieuprawiających, dokonujących czynności autoerotycznych i depilujących pachy lub tylko depilujących pachy. Tak mógłbym wyliczać długo, jak każdy zresztą. O jeszcze jeden podział: na wyliczających długo i krótko wyliczających. 

22 czerwca 2016
Czytaj więcej o: ,,O perspektywie prospektu..."