Nasza pasieka

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Prezentacja pasieki

Prezentacja pasieki

Dziś 18.06.2020r.  w naszej szkole odbyła się prezentacja prowadzona przez nasze kółko pszczelarskie. Przedstawiłyśmy dziewczynom na czym polega praca przy pszczołach, pokazałyśmy jak wyglądają ramki z plastrami, przyrządy do wirowania miodu. Opowiedziałyśmy o życiu pszczół, jakie pszczoły mieszkają w ulu i na czym polega ich praca. 

19 czerwca 2020
Czytaj więcej o: Prezentacja pasieki
Przejdź do - Pasieczne wieści...

Pasieczne wieści...

Byliśmy ostatnio zajrzeć do naszej najsilniejszej rodziny czy przypadkiem nie ma zamiaru się roić.     Jak na razie nie było widać mateczników, rodzinka w nastroju roboczym nosiła pyłek mimo nie najlepszej pogody (silny wiatr i przed deszczem). Zapowiadają załamanie pogody więc  szybko nie zajrzymy do niej ponownie. Przy następnym przeglądzie trzeba będzie spróbować zrobić z niej odkład albo dwa.

Pozdrawiamy

13 maja 2020
Przejdź do - Wiosna w pasiece

Wiosna w pasiece

Witamy  wszystkich w nowym sezonie pszczelarskim. Od jakiegoś czasu powoli rozpoczęły się prace przy pszczołach.  Po zimie zostaliśmy z jedna rodzinką niestety bez matki. Z tego powodu trzeba ją było połączyć z inną rodziną, w której jest matka. Pan Piotr wywiózł ją do siebie na pasiekę i połączył. Po złączeniu się rodzin pszczoły wróciły do Radzionkowa. Pan Piotr dowiózł jeszcze dwa ule, jeden odkładzik i jedną pełną zdrową rodzinę.

 

 

20 kwietnia 2020
Czytaj więcej o: Wiosna w pasiece
Przejdź do - Konkurs na logo i nazwę pasieki rozstrzygnięty

Konkurs na logo i nazwę pasieki rozstrzygnięty

23 marca podczas  spotkania naszej  społeczności  został rozstrzygnięty ośrodkowy konkurs na nazwę i logo dla naszej pasieki. Wygrała praca Ani, II miejsce zajęła Martyna a III Julia. Gratulujemy-prace można podziwiac w galerii. Konkurs ogłosiliśmy tydzień wcześniej na porannym apelu w szkole. Z dostarczonych prac komisyjnie wybrane zostały trzy, które otrzymały nagrody a pozostałe symbolicznie zostały wyróżnione.  Prace nagrodzone będą wykorzystane jako logo, tła itp. w zakładce naszej pasieki na stronie internetowej naszego ośrodka, którą będziemy tworzyli. Dziękujemy i gratulujemy wszystkim dziewczynom, które zgłosiły swoje prace do konkursu.

29 marca 2020
Przejdź do - Z pszczelarskim pozdrowieniem

Z pszczelarskim pozdrowieniem

Ruszyły prace w powstającej powoli w naszym ośrodku pasiece. Kilkukrotnie były tam już wcześniej dziewczyny z grupy IV. Bardziej poprzyglądać  sie niż coś robić. ..

28 listopada 2019
Czytaj więcej o: Z pszczelarskim pozdrowieniem