Obchody 100-rocznicy Odzyskania Niepodległości i wybuchu powstań śląskich

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Uczennice klasy VIII a na panelu edukacyjnym

Uczennice klasy VIII a na panelu edukacyjnym

25 października 2019 roku uczennice klasy VIII „a” pod opieką Jakuba Zagórskiego uczestniczyły w panelu edukacyjnym poświęconym obchodom 100-lecia wybuchu Powstań Śląskich. Panel edukacyjny odbył się w kinoteatrze „Rialto” w Katowicach , a niezawodnym organizatorem tego przedsięwzięcia było Śląskie Centrum Wolności i Solidarności  w Katowicach. Panel edukacyjny został poprzedzony rozstrzygnięciem konkursu na najlepszy spot filmowy poświęcony Powstaniom Śląskim. 

26 października 2019
Czytaj więcej o: Uczennice klasy VIII a na panelu edukacyjnym
Przejdź do - Rysowaliśmy dla powstańców

Rysowaliśmy dla powstańców

W ramach obchodów 100-lecia wybuchu powstań śląskich rozstrzygnięty został konkurs ,,Rysujemy dla powstańców", w którym uczestniczyły uczennice naszej szkoły na lekcjach informatyki tworząc prace graficzne w programie Paint (wykorzystując wszelkie jego możliwości). Z wszystkich prac utworzona została gazetka ścienna a prace: Laury, Klaudii oraz Oli zostały nagrodzone. Gratulujemy i zapraszamy do galerii zdjęć.

9 października 2019
Czytaj więcej o: Rysowaliśmy dla powstańców
Przejdź do - Raz, dwa, trzy! Już koniec gry?

Raz, dwa, trzy! Już koniec gry?

„Pierwsze, drugie, trzecie, mistrza tu znajdziecie. Raz, dwa, trzy mnożysz ty!” to nazwa konkursu matematyczno- historycznego , który odbył się 26 września w naszej szkole. Celem konkursu było propagowanie wiedzy na temat Powstań Śląskich, uroczyste podkreślenie obchodów ich 100-lecia oraz ćwiczenie znajomości tabliczki mnożenia, czyli w większości wypadków, utrwalanie zdobytych umiejętności. 

                                                                                                               

29 września 2019
Czytaj więcej o: Raz, dwa, trzy! Już koniec gry?
Przejdź do - Uroczysty apel

Uroczysty apel

Już wiele osób próbowała uczcić setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Były wiersze oraz obrazy. Jako ostatni krok w obchodach rocznicowych w naszym ośrodku grupa V przygotowała i przeprowadziła Apel. W trakcie wystąpienia wychowanki gr. V zaprezentowały historię oraz okoliczności, w jakich Polska odzyskała niepodległość. Wszystkie dziewczęta wystąpiły przed całą społecznością i opowiedziały cały rozdział z polskiej historii. W trakcie wystąpienia dziewczęta śpiewały pieśni patriotyczne związane z tematyką. 

11 listopada 2018
Czytaj więcej o: Uroczysty apel
Przejdź do - „Rekord dla Niepodległej”

„Rekord dla Niepodległej”

W dniu 9 listopada o godzinie 11.11 uczennice, nauczyciele, pracownicy pedagogiczni, administracji oraz Dyrekcja Ośrodka wzięli udział w Ogólnopolskiej akcji wspólnego śpiewania hymnu. Tak jak  w wielu tysiącach polskich szkół, także i u nas odśpiewaliśmy cztery zwrotki naszego hymnu. Wszystko to odbyło się w ramach akcji „Rekord dla Niepodległej”. Należy podkreślić zaangażowanie wszystkich osób oraz to, że tak wiele osób tuż po godzinie  11 zjawiło się przed budynkiem naszej szkoły.

12 listopada 2018