Programy i projekty

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Stowarzyszenie Damy Radę funkcjonuje od 05.03.2008 roku na mocy postanowienia Sądu Rejonowego w Gliwicach, Wydziału Gospodarczego i jest wpisane do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem: 0000298999. Od roku 2009 praca Zarządu Stowarzyszenia mocą uchwał rozpoczęła szeroką działalność kulturalno- sportową o charakterze cyklicznym na rzecz środowiska lokalnego oraz wychowanek Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Radzionkowie.

Realizowane imprezy to:

Ogólnopolski Turniej Tenisa Stołowego Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych dla dziewcząt -  Impreza cyklicznie odbywa się od 2005r.

Integracyjny Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt dla szkół środowiskowych woj.śląskiego - Impreza cyklicznie odbywa się od 2009r.

Międzyszkolny Konkurs Gastronomiczny ,, Mistrz kuchni" dla zasadniczych szkół zawodowych - Impreza cyklicznie odbywa się od 2005r.

Mistrzostwach Polski w minisiatkówce dla pracowników Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych – Impreza cyklicznie odbywa się od 2003r.

Wyścig rowerowy dla dzieci i młodzieży o Puchar Burmistrza Radzionkowa - Od 2010r. Zarząd Stowarzyszenia  współpracuje z Urzędem Miasta w Radzionkowie. Efektem współpracy jest wspólna organizacja Wyścigu Rowerowego dla mieszkańców środowiska lokalnego).

Konkurs „Znam Regulamin Ośrodka”

Ośrodkowy Konkurs ,,Pierwsza pomoc przedmedyczna"- impreza cykilczna od 2013r.

Akcja lato  - zarząd cyklicznie dofinansowuje wyjazdy wychowanek MOW-u na obozy w czasie wakacji letnich