We need each other 2020-2022

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Strona internetowa projektu Erasmus+ We need each other 

https://wneo-erasmus.pl/

 

Artykuły

Przejdź do - Erasmus "We need each other" - Portugalia

Erasmus "We need each other" - Portugalia

Jeżeli ktoś planuje urlop w Portugalii na przełomie maja i czerwca z nadzieją, że wygrzeje się w słońcu i popluska w Atlantyku, mam jedną radę – ZMIEŃ KIERUNEK !!. Deszcz padający co chwilę, „nieciepły” wiatr od oceanu i całkowite zachmurzenie mogą dać satysfakcję wszystkim zazdrośnikom, ale nas nie powstrzymały. Przystąpiliśmy do realizacji zadań projektowych z mocą i nadzieją. W portugalskiej szkole po oficjalnych i nieoficjalnych przywitaniach nadszedł czas na rozwiązanie dylematu – czym jest wolontariat na rzecz społeczności lokalnej? 

30 maja 2022
Czytaj więcej o: Erasmus "We need each other" - Portugalia
Przejdź do - Erasmus - relacje z wyjazdu do Portugalii

Erasmus - relacje z wyjazdu do Portugalii

Grupa Erasmus ,,Building 21st century competencies: learning from the past" poleciala do Portugalii na Wyspę Terceira. Podroż byla dość długa, ale warto było. Czytajcie relacje dzien po dniu i zobaczcie sami w galerii zdjęć.

 
5 grudnia 2021
Czytaj więcej o: Erasmus - relacje z wyjazdu do Portugalii
Przejdź do - Erasmus "We need each other" - dzień pierwszy

Erasmus "We need each other" - dzień pierwszy

Zaczęło się i działo się. Wiecie, co jest najpiękniejsze w naszych Erasmusowych spotkaniach? Ludzie, którzy mieszkają tysiące kilometrów od siebie; ludzie, którzy mówią różnymi językami, spotykają się nagle w jednym miejscu, bo jednoczy ich wspólny cel i po 15 minutach czują, że są sobie bliscy. Fajnie to Unia Europejska wymyśliła. Uwolnienie młodzieńczej energii, śpiew i taniec, uśmiech i otwarcie działają! 

8 lutego 2022
Czytaj więcej o: Erasmus "We need each other" - dzień pierwszy
Przejdź do - Erasmus "We need each other" - dzień drugi

Erasmus "We need each other" - dzień drugi

 Jedziemy dalej. Dzisiaj zgłębialiśmy temat wolontariatu w kontekście korzyści dla pomagającego z jednej strony, ale też obaw, trudności, lęków jakie towarzyszą wolontariuszom. Jest to jedna z idei naszego projektu. Wyposażyć pomagającego w takie narzędzia wsparcia społecznego i psychologicznego , by czerpał pełną piersią radość z faktu pomagania innym. 

9 lutego 2022
Czytaj więcej o: Erasmus "We need each other" - dzień drugi