,,Building 21st century competencies: learning from the past"

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Udział w projekcie okiem 18-letnich wychowanek opuszczających Ośrodek

Hej. Projekt ERASMUS+ pokazał mi jak można przełamywać swoje lęki, swój strach i obawy. Do projektu podchodziłam dwa razy, nie dlatego że nie dawałam rady z obowiązkami, tylko dlatego że bałam się że nie dam rady np. dogadać się z zagranicznymi gośćmi, że nie potrafię języka. Przy drugim podejściu stwierdziłam że nie odpuszczę i że muszę się kiedyś przełamać. I właśnie tak się stało, przełamałam wszystkie swoje bariery i jestem bardzo szczęśliwa że nie odpuściłam, ponieważ dzięki temu projektowi teraz stać mnie na więcej i wiem że nie musze się już bać tego czego się bałam. Bardzo gorąco zachęcam do udziału w projekcie ERASMUS+ ponieważ dużo wam to da, dużo możecie się nauczyć, możecie przełamać swoje bariery i dowiedzieć się ciekawych rzeczy związanych z innymi krajami i ich kulturą. Dzięki projektowi możecie nawet wylecieć do innego kraju i zobaczyć na własne oczy jak tam jest i poznać ich kulturę jeszcze bardziej. Ja sama miałam okazję polecenia do Grecji i uwierzcie mi było tam super, mogłam poznać dużo fajnych, miłych ludzi, zobaczyć jak tam jest pięknie i poznać ich kulturę oraz ciekawą historię. Serdecznie zapraszam do udziału. Monika

 

9 czerwca 2019
Czytaj więcej o: Udział w projekcie okiem 18-letnich wychowanek opuszczających Ośrodek
Przejdź do - Projekt ,,Building 21st century competencies: learning from the past" -dzień pierwszy

Projekt ,,Building 21st century competencies: learning from the past" -dzień pierwszy

Dnia 17.03.2019 roku o godzinie 6:15 wzbiliśmy się ponad chmury w stronę Aten . Lot minął nam szybko i bezpiecznie. Po wylądowaniu w Atenach wyszliśmy tunelem z samolotu i skierowaliśmy się w stronę naszych bagaży. Po odebraniu bagaży ruszyliśmy na stacje metra i nie czekaliśmy długo. Do hotelu jechaliśmy godzinę z jedną przesiadką. W hotelu zostawiliśmy bagaże i poszliśmy na grecki lunch, który zjedliśmy na świeżym powietrzu. 

18 marca 2019
Czytaj więcej o: Projekt ,,Building 21st century competencies: learning from the past" -dzień pierwszy
Przejdź do - Projekt ,,Building 21st century competencies: learning from the past" - dzień drugi

Projekt ,,Building 21st century competencies: learning from the past" - dzień drugi

Drugi dzień pobytu w Grecji zaczęliśmy od pojechania do szkoły w Atenach razem z Portugalią i Francją. Wszystko zaczęło się od przedstawiania i prezentacji komunikacji w naszych krajach. Następnie zagraliśmy w gry przygotowane przez Greków. Po krótkiej przerwie udaliśmy się na lekcje, po których śpiewaliśmy ,,Stand by me" na warsztatach muzycznych. Po zjedzeniu lanchu wyruszyliśmy na górę Lycabettus. Z góry widać było morze oraz Acropol.

20 marca 2019
Czytaj więcej o: Projekt ,,Building 21st century competencies: learning from the past" - dzień drugi
Przejdź do - Projekt ,,Building 21st century competencies: learning from the past" - dzień trzeci

Projekt ,,Building 21st century competencies: learning from the past" - dzień trzeci

Trzeci dzień w Grecji rozpoczęliśmy od prezentacji naszej pantomimy w szkole i obejrzenia przedstawień innych krajów. Byłyśmy zadowolone z naszego występu. Po prezentacji o Grecji i przerwie kawowej pojechaliśmy zwiedzać Akropol i muzeum. Roztaczały się stąd piękne widoki, widzieliśmy Teatr Dionizosa, Panteon i inne mniejsze świątynie. Teraz czas na obiad. Pyszny obiad dodał nam siły by obejrzeć dwa Greckie kościoły i Parlament. 

21 marca 2019
Czytaj więcej o: Projekt ,,Building 21st century competencies: learning from the past" - dzień trzeci
Przejdź do - Projekt ,,Building 21st century competencies: learning from the past" - dzień czwarty

Projekt ,,Building 21st century competencies: learning from the past" - dzień czwarty

Dnia 20.03.2019 roku. dnia czwartego wybraliśmy się na wycieczkę po Grecji. Zwiedziliśmy Świątynię Posejdona i usłyszeliśmy smutną historię o jego życiu. Później pojechaliśmy zwiedzić najstarszy teatr i wszyscy razem powiedzieliśmy zdanie po Grecku. Po teatrze pojechaliśmy do restauracji na lunch, pod koniec lunchu każdy kraj po swoim języku zaśpiewał sto lat dla nauczycielki z Grecji. Po lunchu poszliśmy na port i tam mieliśmy free time aby kupić sobie lody i napić się kawy. 

21 marca 2019
Czytaj więcej o: Projekt ,,Building 21st century competencies: learning from the past" - dzień czwarty