Kuchnia na medal 2019

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
31 maja 2019

W tym roku szkolnym wszystkie grupy wychowawcze brały udział ,,chcąc nie chcąc” w konkursie ,,Kuchnia na medal”. Konkurs został zorganizowany pod patronatem Stowarzyszenia Damy Radę działającym w naszej placówce. Celem konkursu było przestrzeganie podstawowych zasad utrzymania czystości, dbałość o estetykę, wdrażanie działań na rzecz środowiska naturalnego, ekologii oraz dbałość o zdrowy jadłospis zgodny z normami żywienia.

 

 

Kuchnie oceniane były 34 razy od października 2018 do maja 2019 pod kątem odpowiedniego przechowywania żywności, czystości sprzętu gospodarstwa domowego, porządku w szafkach, segregowania śmieci i estetyki w kuchni. Jury bywało okrutne, ale dzięki temu, że wychowanki również były jego członkiniami wiadomo było co  i jak należy poprawić.  Bywało różnie szczególnie na początku i choć niektórzy byli w lekkim szoku, że można bardziej wymyć garnek, miseczkę, że można w lodówce mieć pojemniki oraz że ktoś nakrył kogoś na niesegregowaniu śmieci…to wszystko zostało ogarnięte. Grupy walczyły dzielnie i  pod koniec roku szkolnego była tak widoczna poprawa, że to jury zdarzało się zaskoczyć…

Właściwie można rzec, że nie ma przegranych. Oceniane były również jadłospisy, za które można było otrzymać gwiazdki -  i to również udało się poprawić. Zarówno w pierwszym jak i drugim semestrze wręczane były certyfikaty za Kuchnie na medal. Niewątpliwym czarnym koniem okazała się grupa III, która przez cały rok szkolny utrzymała się na I miejscu.

Dziękujemy wszystkim i do zobaczenia w nowym roku szkolnym.

 

I semestr 2018/2019

II semestr 2018/20

I miejsce CERTYFIKAT KUCHNI NA MEDAL Z WYRÓŻNIENIEM grupa IV

I miejsce CERTYFIKAT KUCHNI NA MEDAL grupa III

II miejsce grupa V

III miejsce grupa II

IV miejsce grupa I

I miejsce CERTYFIKAT KUCHNI NA MEDAL grupa III

II miejsce DYPLOM z wyróżnieniem KUCHNI NA MEDAL grupa V

III miejsce grupa IV

IV miejsce grupa II

V miejsce grupa I

Dyplom dla grupy usamodzielniającej

 

 

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Zwycięzcy konkursu Kuchnia na medal 2018/2019 - GRUPA III

    Zwycięzcy konkursu Kuchnia na medal 2018/2019 - GRUPA III