Realizowaliśmy projekt "Jestem mówcą doskonałym"

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
14 grudnia 2015

Realizacja projektu „Jestem mówcą doskonałym” w gr. II wyglądała następująco: Podczas pierwszego spotkania i „burzy mózgów” ustaliliśmy, że na podsumowanie przygotujemy i zaprezentujemy wiersze autorstwa Magdaleny H. Niektóre dziewczyny zgłosiły się do zaprezentowania wierszy, inne do przygotowania podkładu muzycznego a jeszcze inne do przygotowania fotografii i stworzenia wizualizacji, pasujących tematycznie do odczytywanych wierszy.  

 

Niestety nie udało nam się stworzyć wizualizacji oraz podkładów muzycznych, ponieważ podejście i zaangażowanie dziewczyn nie było wystarczające. Przełomem był kolejny pomysł stworzenia cyklu zajęć grupowych, na których dwie osoby z grupy przygotują i zaprezentują dowolnie przez siebie wybrany tekst, opowiedzą o nim kilka słów( co to za tekst i dlaczego go wybraliśmy), a następnie cała grupa opowie o swoich odczuciach, związanych z tekstami które przed chwilą zostały zaprezentowane. Okazało się że tego typu zajęcia były na tyle atrakcyjne, że cała grupa zaangażowała się w nie, a dziewczęta czują się ze sobą na tyle bezpiecznie, że odważyły się podzielić bardzo osobistymi tekstami, przemyśleniami a nawet przeżyciami, które w słuchających wzbudzały mnóstwo emocji. Po całym cyklu zajęć zebraliśmy to w całość, dziewczyny SAME przygotowały scenariusz naszej prezentacji i brawurowo poprowadziły nas podczas podsumowania projektu.

Myślę, że pomimo początkowego sceptycyzmu projekt „Jestem mówcą…” dostarczył całej naszej grupie dużo uśmiechu, łez, dobrej zabawy, chwil refleksji, pozwolił się nam lepiej poznać i powalczyć z tremą przed występem publicznym a także niektórym pozwolił na powiedzenie głośno tego, na co od dawna mieli ochotę…

Wychowawca gr. II

Jacek Kafka