Obchody 100-rocznicy Odzyskania Niepodległości

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - „Rekord dla Niepodległej”

„Rekord dla Niepodległej”

W dniu 9 listopada o godzinie 11.11 uczennice, nauczyciele, pracownicy pedagogiczni, administracji oraz Dyrekcja Ośrodka wzięli udział w Ogólnopolskiej akcji wspólnego śpiewania hymnu. Tak jak  w wielu tysiącach polskich szkół, także i u nas odśpiewaliśmy cztery zwrotki naszego hymnu. Wszystko to odbyło się w ramach akcji „Rekord dla Niepodległej”. Należy podkreślić zaangażowanie wszystkich osób oraz to, że tak wiele osób tuż po godzinie  11 zjawiło się przed budynkiem naszej szkoły.

12 listopada 2018
Przejdź do - Rysujemy dla Niepodległej

Rysujemy dla Niepodległej

W dniu 10.11.2018r. roztrzygnięty został konkurs ,,Rysujemy dla Niepodległej", w którym uczestniczyły uczennice naszej szkoły na lekcjach informatyki tworząc prace graficzne w programie Paint (wykorzystując wszelkie jego możliwości). Z wszystkich prac utworzona została gazetka ścienna a prace: Sylwi, Martyny i Sary zostaną nagrodzone 13.11 podczas apelu. Gratulujemy...

9 listopada 2018
Przejdź do - Kącik Niepodległej

Kącik Niepodległej

W dniu 26 października 2018r.  Dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Radzionkowie uroczyście przeciął wstęgę otwierając miejsce upamiętniające setną rocznicę urodzin Rzeczpospolitej Polskiej. W tej wzruszającej uroczystości wzięła udział cała społeczność naszego Ośrodka. 

28 października 2018
Czytaj więcej o: Kącik Niepodległej
Przejdź do - Konkurs „Lux ex Polonia” rozstrzygnięty

Konkurs „Lux ex Polonia” rozstrzygnięty

W dniu 24 października 2018 roku odbył się konkurs „Lux ex Polonia”, będący jedną  z wielu atrakcji obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości w naszej placówce. Dziewczyny musiały poznać sylwetki Polek i Polaków , które są znane za granicami naszego kraju. 

 

25 października 2018
Czytaj więcej o: Konkurs „Lux ex Polonia” rozstrzygnięty
Przejdź do - Rok 1918 w Polsce i na Górnym Śląsku

Rok 1918 w Polsce i na Górnym Śląsku

 5 października 2018 roku klasa III gimnazjum uczestniczyła w panelu dyskusyjnym zorganizowanym przez Śląskie Centrum Wolności i Solidarności, a odbywającym się  w katowickim kinoteatrze „Rialto”. Tematem panelu był „Rok 1918 w Polsce i na Górnym Śląsku”. Dyskusja została poprzedzona pokazem filmu w reżyserii Aleksandry Fudali „Szlakiem Powstańców Śląskich”. 

6 października 2018
Czytaj więcej o: Rok 1918 w Polsce i na Górnym Śląsku