Instytucja Samorządu Województwa Śląskiego

Strona główna

Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Radzionkowie to nie dom dla biednych dzieci, ale też nie więzienie dla małoletnich bandytów.

Mam nadzieję, że nikt – my pracownicy i nasze podopieczne  –  nie znaleźliśmy się tu przypadkowo. Wszystko ma swoje miejsce i czas.

Wierzę też, że wszystko ma swój sens- czasem niestety głęboko ukryty.  Zadaniem naszej społeczności jest ten sens odnaleźć.

Pragnę zaprosić Państwa do obejrzenia naszej strony, która dokumentuje poszukiwanie sensu w tym trudnym, czasem niezrozumiałym świecie

 

                                                                                     Dyrektor MOW w Radzionkowie

                                                                                     Tomasz Stuła

 

 

 

 

                             

Broszura ,,Dobra Szkoła" 

Najnowsze aktualności

Powiększ zdjęcie

Niesamowita kawiarenka z okazji Dnia Nauczyciela

Galeria zdjęć

Stała się rzecz niesłychana w dziejach naszego Ośrodka. Otóż dziewczęta same z niepohamowanej swej woli przygotowały dla dorosłych imprezę z okazji Dnia Nauczyciela. Nikogo nie zmuszały do pomocy, a my dorośli nie oczekiwaliśmy acz mieliśmy nadzieję. 

10 października 2017
Czytaj więcej o: Niesamowita kawiarenka z okazji Dnia Nauczyciela
Powiększ zdjęcie

Nagroda Pometeusz 2017

W dniach 19-21 września 2017 odbył się w MOW w Goniądzu VIII Kongres Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych. W trakcie Kongresu odbył się konkurs Prometeusz 2017, którego celem było wyłonienie najlepszych „dobrych praktyk” w polskich placówkach resocjalizacyjnych. Z dumą informujemy, że nasza prezentacja i opowieść o projektach „Truly Independent” i „Europe, our shared home: Regional identity in a common history”, które realizujemy w ramach programu Erasmus+ zdobyła I nagrodę i laur Prometeusza. Jury pod przewodnictwem prof. Marka Konopczyńskiego nie miało żadnych wątpliwości i jednogłośnie przyjęło werdykt. Możemy być z siebie dumni.

4 października 2017
Czytaj więcej o: Nagroda Pometeusz 2017