Instytucja Samorządu Województwa Śląskiego

Aktualności

Artykuły

Ropoczynamy projekt europejski ,,Building 21st century competencies: learning from the past"

„Building 21st century competencies: learning from the past” (Budowanie kompetencji XXI wieku: nauka z przeszłości) to tytuł nowego projektu europjskiego, który rozpoczynamy w naszej placówce. Projekt dedykowany jest uczniom szkół europejskich. Dwie z nich (Polska, Francja) to szkoły (placówki) dla młodzieży z problemami, zagrożonej wykluczeniem społecznym. Wiek XXI i epoka cyfrowa, w której żyjemy, stanowią wyzwanie dla szkół i placówek edukacyjnych. Władze opracowują zupełnie nowe podejście do nauki i edukacji: zamiast przekazywać w tradycyjny sposób informacje, starają się stworzyć warunki do budowania kompetencji kluczowych zwanych kompetencjami XXI wieku. 

16 listopada 2018
Czytaj więcej o: Ropoczynamy projekt europejski ,,Building 21st century competencies: learning from the past"
Przejdź do - Rekord dla Niepodległej

Rekord dla Niepodległej

W piątek 09.11.2018r. o godzinie 11:11 w ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę całą społecznością odśpiewaliśmy hymn państwowy Mazurek Dąbrowskiego.

9 listopada 2018
Przejdź do - Święto Bibliotek

Święto Bibliotek

Dnia 29.10.2018r. obchodziliśmy w naszej społeczności „Święto Bibliotek Szkolnych” pod nazwą „Listy z przeszłości – jak ludzie walczą w swoich sercach o Niepodległość”.  Postanowiliśmy uczcić odzyskanie niepodległości przez Polskę poprzez odczytanie autentycznych listów z wojny pisanych do swoich bliskich. 

2 listopada 2018
Czytaj więcej o: Święto Bibliotek
Przejdź do - XVII Ogólnopolski Bieg Przełajowy w Krupskim Młynie

XVII Ogólnopolski Bieg Przełajowy w Krupskim Młynie

27.10.2018r. reprezentacja naszych wychowanek wzięła udział w XVII Ogólnopolskim Biegu Przełajowym z okazji 100-lecia Święta Odzyskania Niepodległości organizowanym przez MOW w Krupskim Młynie. 

31 października 2018
Czytaj więcej o: XVII Ogólnopolski Bieg Przełajowy w Krupskim Młynie
Przejdź do - Spotkanie ze sztuką

Spotkanie ze sztuką

W dniu 30 października 2018r. calą społecznością wybraliśmy się do Teatru Śląskiego w Katowicach na spektakl pt.,,Porwanie Europy" Jarosława Marka Rymkiewicz.

2 listopada 2018