Jednostka Oświatowa Samorządu Województwa Śląskiego

Redakcja Sikoreczek

Artykuły

Przejdź do - Szkolimy się

Szkolimy się

24 października 2019 roku zespół redakcyjny naszej gazetki „Sikoreczki” uczestniczył w warsztatach dziennikarskich. Warsztaty odbyły się w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Katowicach filia w Tarnowskich Górach,  a prowadzącym był dziennikarz tarnogórskiego „Gwarka” – Jarosław Myśliwski. Aniela, Martyna, Agnieszka, Ania i Ola mogły dowiedzieć się jak zrobić ciekawe zdjęcie, co należy wyróżnić w zdjęciu , a co z niego wyciąć, czego oczekuje odbiorca, a co odbiorcę denerwuje i irytuje w fotografii. Warsztaty  były poświęcone właściwie pracy fotoreportera, ale dla naszych reporterek każda podpowiedź i wskazówka merytoryczna jest niezwykle cenna. W dobrych humorach SIKORECZKI powróciły do szkoły.

26 września 2019
Przejdź do - Sukces Sikoreczek

Sukces Sikoreczek

"Bądźcie ciekawi życia, bądźcie ciekawi świata! Dziennikarstwo to wspaniała przygoda." - tak mówiła redaktor Dziennika Zachodniego na oficjalnym ogłoszeniu wyników XXV Ogólnopolskiego konkursu na gazetę szkolną. Zostaliśmy laureatami XXV Ogólnopolskiego  Konkursu na Gazetę Szkolną. Nasze "Sikoreczki" zajęły IV miejsce w kategorii Szkoły Gimnazjalne. Gratulacje!!!

 

24 maja 2019
Przejdź do - Sikoreczki w  ,,Radiu eM"

Sikoreczki w ,,Radiu eM"

Paulina, Karolina, Natalia i Agnieszka, czyli część redakcji naszej gazetki ośrodkowej „Sikoreczki” 18 maja z samego rana wyruszyła wraz z opiekunem na niecodzienną wycieczkę do Katowic. Celem naszych dziennikarek było Radio Em oraz redakcja „Gościa Niedzielnego”. 

20 maja 2016
Czytaj więcej o: Sikoreczki w ,,Radiu eM"
Przejdź do - Dlaczego?

Dlaczego?

Dlaczego zespół redakcyjny SIKORECZEK wstał 25 kwietnia po 5 rano, żeby przed 7 wyruszyć w daleką podróż? W jakim celu nasze dziennikarki z opiekunami , czyli Kubą i Mirkiem jechały autostradami  4 godziny ? 

28 kwietnia 2016
Czytaj więcej o: Dlaczego?