Instytucja Samorządu Województwa Śląskiego

Konkurs „Lux ex Polonia” rozstrzygnięty

25 października 2018

W dniu 24 października 2018 roku odbył się konkurs „Lux ex Polonia”, będący jedną  z wielu atrakcji obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości w naszej placówce. Dziewczyny musiały poznać sylwetki Polek i Polaków , które są znane za granicami naszego kraju. 

 

Te osoby niekoniecznie walczyły o polską niepodległość, choć były i takie, ale na pewno swoim życiem, pracą, dokonaniami kształtowały pozytywny wizerunek naszego kraju poza granicami. Część z tych postaci w Polsce  została zapomniana , a my organizatorzy postanowiliśmy je ożywić w naszej ośrodkowej świadomości.Sześć zespołów musiało przyswoić sobie wiedzę na temat takich niesamowitych postaci jak m.in. Antoni Patek, Henryk Sławik, Jerzy Kukuczka, Irena Sendler, Jan Mikulicz-Radecki, czy Stefan Kudelski. W części teoretycznej dwa zespoły uzyskały maksymalna ilość punktów. W drugiej części , artystycznej, uczennice miały za zadanie wybrać osobę  i  w formie plakatu upamiętnić jej dokonania i zachęcić do poznania jej historii. Powstały ciekawe prace plastyczne, prezentujące wysoki poziom znajomości życia i dokonań wybranych postaci ale również wysoki poziom kreatywności w sposobie dotarcia  do odbiorcy.

Konkurs wygrały Oliwia i Samanta z klasy VIII zdobywając 70 punktów na 75 możliwych do zdobycia. Drugie miejsce zajęły Ola i Dagmara , a trzecie miejsce na podium wywalczyły Monika i Weronika. Wszystkim uczestniczkom konkursu serdecznie gratulujemy.

 

Dana i Kuba

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie